twitter instagram facebook
kůzlata koza hnědá

Hlášení o naděleních posledních dnů

Je neděle večer, vše akutní je hotovo, dokonce jde i elektřina, takže můžu podat stručné hlášení o naděleních posledních dnů. Ve chlévě už máme k včerejšímu večeru vše odrozeno a zastavili jsme se na 13 (třinácti) kůzlatech. Šesti kozičkách a sedmi capcích. A je to mela!

Všichni jsou sice živí a zdraví, ale chudině prvorodičce Růženě se narodila dvojčata a ta je se svým mikrovemínkem nezvládá napojit. Takže přemlouváme tety ať pomůžou. Překvapivě pozitivně se k tomu postavila Camilla, která má vemeno jak kýbl, takže jsem vůči ní i odvolal všechna prokletí a kletby, které jsem na ni uvalil počas letních pobytů na pastvinách. No a potom je tady plešatá Magda. To je kapitola sama pro sebe! Té se totiž narodila taky dvojčata – obří kozlík a úplně miniaturní kozička. Jenže madam matku zajímá jen co by kde sežrala, ale aby chudince malinkatý dala napít, to né! Takže několikrát denně pod ní ležím a tomu skřítkovi pomáhám. Ale je to bojovnice a já věřím, že to dobře dopadne.

Jenže pak je tady taky sněhové nadělení! Vrstva na volné ploše už má přes jeden metr, ale haldy kolem proházených chodníčků už dosahují metrů dvou! A to nám před chvílí zvýšili výstrahu s tím, že do úterního večera může připadnout dalších 80 cm sněhu! Což už je ale fakt moc, neb už teď to láme stromy a povážlivě prohýbá střechy. Těm se sice Alois snaží ulevit, ale i tak dnes budu usínat s obavami, jaké nadělení nás čeká zítra. Držte nám palce.